Knowles 1206Y5000471KXT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 470pF X7R 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页11 年前
RFMW
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C471KBRACTU
Cap Ceramic 470pF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive Medical T/R
KYOCERA AVX1206CC471KAT1A
1206 470 pF 600/630 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C471KGRACTU
Cap Ceramic 470pF 2000V X7R 10% SMD 1206 125C Automotive T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 470pF 10% X7R 500V 1206 Blister T/R
Yageo GroupC1206C471KCRACTU
Cap Ceramic 470pF 500V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Low ESR Medical T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31B471KGFNNNE
500V 470pF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
Syfer, MLCC, 1206, 500V, 470pF, ±10%, X7R (2R1) (CTI ≥ 600), FlexiCap™ Polymer termination, Nickel barrier, Sn Plated Solder