Knowles 1206J5000102JCT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页11 年前
X-ON
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1999-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JHHNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 1nF, Surface Mount, 1206 inch
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JHHNNNF
Cap Ceramic 0.001uF 630V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JGHNNNE
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 500 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
CGA Series 1206 1 nF 630V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
630V 1nF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Murata Electronics Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMDSMT 1206 1000pF 500volts C0G 5%
描述
Cap Ceramic 0.001uF 500V C0G 5% SMD 1206 125C T/R
Syfer Capacitor, 500Vdc, 1000pF, ±5%, C0G/NP0, Reel
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1206