Yageo Group T530X337M010ATE004
Cap Tant Solid 330uF 10V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页2 年前
Upverter
Farnell
Newark
3 个月趋势:
+15.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Leakage Current
330 µA
330 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Panasonic10TPB330M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic10TPE330M
330UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-20%, T520 SERIES
Cap Tant Solid 330uF 10V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.04 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Organic 330uF 10VDC Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 3.8mm) SMD 7343-40 0.015 Ohm 105C T/R
KYOCERA AVXTPSE337M010R0060
Cap Tant Solid 330uF 10V E CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 4.1mm) Inward L SMD 7343-43 0.06 Ohm 125C T/R
描述
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
CAPACITOR;TANTALUM SMT;HIGH CAPACITANCE;ULTRA LOW ESR;330.UF 10V 20%
CAP, 330µF, 10V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: T530 KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: X; ESR: 0.004ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperat
Cap, Tant, Polymer, 330Uf, 10V, 2917; Capacitance:330Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):10V; Manufacturer Size Code:X; Esr:0.004Ohm; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T530X337M010ATE004