Yageo Group T530D337M004ATE006
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.97%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
53,801
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 mΩ
5 mΩ
5 mΩ
Leakage Current
132 µA
132 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Panasonic4TPE330MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic4TPF330ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, 2917
Panasonic4TPB330ML
Cap Tant Solid 330uF 4V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.009 Ohm 105°C T/R
描述
CAPACITOR;TANTALUM SMT;HIGH CAPACITANCE;ULTRA LOW ESR;330.UF 4V 20%
Cap Tant Polymer 330uF 4VDC D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.006 Ohm 125C T/R
330¦ÌF 2000h@ 105¡ãC ¡À20% 4V 6m¦¸@ 100kHz 2917 7.3mm*4.3mm*3.1mm
TANT CAP, 330UF, 4V, 6.5A, D SIZE, 2917;
T530D337M004ATE006, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Tantalum Capacitor, 330Uf 4V 0.006 Ohm 20%, 7343-31; Rango De Producto:Serie T530; Capacidad:330Μf; Cubierta Del Condensador De Tantalio:2917 [Métrica 7343]; Resistencia Esr:0.006Ohm; Tensión Nominal:4V |Kemet T530D337M004ATE006