Yageo Group T520D337M006AHE040
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.04 Ohm 105C T/R
数据表和文档
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Leakage Current
207.9 µA
207.9 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Panasonic2R5TPE330MAZB
Panasonic 2R5TPE330MAZB - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2412
Yageo GroupT491C337M004AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2413
NIC ComponentsNTP337M4TRV(12)F
Cap Tant Polymer 330uF 4VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.012 Ohm 105C T/R
NIC ComponentsNTP337M2.5TRV(25)F
Cap Tant Polymer 330uF 2.5VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105C T/R
NIC ComponentsNTP337M6.3TRD(18)F
Cap Tant Polymer 330uF 6.3VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343 0.018 Ohm 105C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Capacitor,330Uf,6.3Vdc,20-% Tol,20+% Tol Rohs Compliant: No |Kemet T520D337M006AHE040
CAP, 330UF, 6.3V, TANT, POLYMER, CASE D;