Yageo Group T495C107M006ATE1507280
Cap Tant Solid 100uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.15 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页4 年前
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 mΩ
250 mΩ
250 mΩ
Leakage Current
6.3 µA
6.3 µA
Dissipation Factor
8 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2312