Yageo Group T495B475K035ATE1K0
Cap Tant Solid 4.7uF 35V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1 Ohm 125°C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+515%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
Stock
32,609
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
3 Ω
3 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
相关零件
Yageo GroupT494C475K035AT
Cap Tant Solid 4.7uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 0.7 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C475K025AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 25 V DC +/-10%, T491 SERIES
Yageo GroupT491C475K035AT
4.7uF Solid MnO2 Tantalum Electrolytic Capacitor; 35 V dc +/-10%; T491 Series
Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125°C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2312
4.7UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 VDC +/-10%, 593D SERIES
描述
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 1411
1411 (3528Metric) T495 35V 4.7muF ±10% 0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
4.7¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À10% 35V 1¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
Surface Mount Tantalum Capacitor, T495 Series, 4.7 F, 10%, 35 V, 1411 [3528 Metric], B Rohs Compliant: Yes |Kemet T495B475K035ATE1K0
4.7UF 35V 10% ESR 1000 3528-21