Yageo Group T494B106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Farnell
Newark
HQonline
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-54.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT491B106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B106M020AT
Cap Tant Solid 10uF 20V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2 Ohm 125°C T/R
EXTREME 10UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,16V DC +/-10%,TR3 SERIES
Yageo GroupT494B106K016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
EXTREME 10UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAP,20V DC +/-10%,TR3 SERIES
描述
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411 / 10 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric) 800mOhm
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 1411
Tantalum Capacitor 10 uF 16 VDC
1411 (3528Metric) T494 16V 10muF ±20% 0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
10¦ÌF 2000h@ 125¡ãC ¡À20% 16V 800m¦¸ 1411 3.5mm*2.8mm*2.1mm
MOLDED,LOWESR,10UF,16V,20%,B CASE,TR,HAZMAT<TX