Yageo Group T494A106K016AT
CAP TANT 10UF 10% 16V 1206 / 10 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1206 (3216 Metric) 3Ohm
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+246%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
3 Ω
3 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
8 %
6 %
6 %