Yageo Group T491D156M035AT
Solid Tantalum Capacitor 15µF 35V 20% SMD Tape and Reel
数据表和文档
Farnell
Electro Sonic
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.46%
Stock
17,010
Capacitance
15 µF
15 µF
15 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
300 mΩ
300 mΩ
Leakage Current
5.3 µA
5.3 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %