Yageo Group T491B686M010AT
Cap Tant Solid 68uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1 Ohm 125C T/R
数据表和文档
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
Stock
69,655
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Leakage Current
6.8 µA
6.8 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
T55 Series 68 uF ±20 % 4V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.2 Ohm 105C T/R
Yageo GroupT494B686M010AT
Tantalum Capacitor, Multilayer, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
Capacitor;Tantalum;Cap 68 uF;Tol 20%;Vol-Rtg 6.3 VDC;SMT;3528-21;ESR 40 mOhm
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
Tantalum Chip Engineering Kits | CAP TANT 68UF 20% 10V 1411
TANTALUM CAPACITOR, 68UF, 10V, 3 OHM, 0.2, 3528-21; Capacitance:68µF; Voltage(DC):10V; Capacitor Case / Package:1411 [3528 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; ESR:3ohm; Manufacturer Size Code:B; Ripple Current:292mA RoHS Compliant: Yes