Yageo Group T356B475K016AT7301
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 10% (4.5 X 8.9mm) Radial 5.08mm T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.06%
备用零件
Price @ 1000
Stock
11,982
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
5 Ω
Leakage Current
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
5 %
5 %
5 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT350B475K016AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T350 SERIES
Yageo GroupT350B475K016AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT351B475K016AT