Yageo Group T350B475M016AT7301
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
Stock
11,319
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5 Ω
5 Ω
5 Ω
Leakage Current
600 nA
600 nA
Dissipation Factor
5 %
5 %
5 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT351B475M016AT
Cap Tant Solid 4.7uF 16V 20% (4.5 X 9.9mm) Radial 2.54mm 125C Bulk
Yageo GroupT351B475M016AS