Yageo Group T212A475K010PS
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (0.1%FR) 8 Ohm 125C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页7 年前
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
495
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 Ω
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
400 nA
400 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Yageo GroupT110A475K010AS
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial 8 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110A475K010AT
4.7UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T110 SERIES
Yageo GroupM39003/01-2254
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
150D Series 4.7 uF ±10 % 10 V Axial Solid Electrolyte Tantalum Capacitor
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 20% (3.43 X 7.26mm) Axial 125°C Ammo Pack
描述
4.7UF 10V 10% A P-FR
CSR13C475KP 10A
Cap, Tantalum, 4.7Uf, 10V, Axial; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lead Spacing:-; Esr:8Ohm; Failure Rate:P; Ripple Current:106Ma; Capacitor Case/Package:Axial Leaded Rohs Compliant: No |Kemet T212A475K010PS