Yageo Group T110A224M035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Stock
169
Authorized Distributors
3
Capacitance
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
3 %
2 %
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupT110A224K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2584
.22UF 50V 10% A P-FR
描述
.22 uF, 35 VDC (85C), 28 VDC (125C Surge), 0.35 VDC (125C Reverse), -55/+125°C
.220Uf 35.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110A224M035AS