Yageo Group R82IC3150AA50K
Cap Film 0.15uF 250V PET 10%( 7.2 X 6 X 11mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Newark
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.89%
Stock
9,319
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2154KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154KB
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Epcos 150nF +/-10% 160V ac; 250V dc; B32520 Through Hole Polyester Film Capacitor
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.5 X 5 X 10mm) Radial 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.15uF 250V PET 10%( 7.5 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E6154KF
Film Capacitor, Polyester, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.2 X 6 X 11mm) Radial 5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R82 160V 0.15muF 卤10% 0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm