Yageo Group R82IC3100DQ60J
Cap Film 0.1uF 250VDC/140VAC PET 5% 7.2 X 4.5 X 9.5mm RDL 5mm Ammo Pack
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-5.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
87,940
Capacitance
100 nF
100 nF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
9.6012 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2104JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2104JB
Cap Film 0.1uF 250V PET 5%( 13 X 4 X 7mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR60IF3100AA6AJ
Cap Film 0.1uF 250V PET 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105C Bag Automotive AEC-Q200
Cap Film 0.1uF 250V PET 5%( 7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 100nF, 140VAC, 250VDC, 5%
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Film Capacitors 250V 0.1 uF 105C 5% 2 Pin LS=5 mm
Radial R82 250V 0.1muF ±5% 0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
100nF ¡À5% , 5mm 250V 140V 7.2mm*4.5mm*9.6mm