Yageo Group R82IC3100DQ55K
Film Capacitor, 0.1 uF, 160 V, 250 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Datasheet5 页18 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.38%
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,491
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
10.1092 mm
10.1092 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECQE2104KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2104KB
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.9 X 5.9 X 9mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR60IF3100AA6AK
Cap Film 0.1Uf 250V Pet 10% 13 X 4 X 9Mm Rdl Stacked 10Mm Rohs Compliant: Yes
PanasonicECQ-E2104KF3
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL / 0.1 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
Cap Film 0.1uF 250V PET 10%( 7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Ammo
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 250V 100nF 10%