Yageo Group R82EC3680AA70J
Cap Film 0.68uF 100V PET 5% (7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
Master Electronics
Farnell
Factory Futures
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+34.07%
备用零件
Price @ 1000
Stock
34,585
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
10.1092 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E1684JF
Cap Film 0.68uF 100V PET 5% (12 X 6 X 11.9mm) Radial 10mm 105C Bulk
Cap Film 0.68uF 100V PET 5%( 13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (10.3 X 6 X 12mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E1684JF3
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E1684JF3
PanasonicECQ-E1684KF
Cap Film 0.68uF 100V PET 10% (12 X 6 X 11.9mm) Radial 10mm 105C Bulk
描述
FILM Capacitor, 0.68UF, 100V, RADIAL;
CAP FILM 0.68UF 5% 100VDC RADIAL
Radial R82 63V 0.68muF ±5% 0.283Lx0.197W 7.20mmx5.00mm
680nF ¡À5% , 5mm 100V 63V 7.2mm*5mm*10.1mm
FILM CAPACITOR, 0.68UF, 100V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PET Stacked; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):63V; Voltage(DC):100V; Lead Spacing:5mm RoHS Compliant: Yes