Yageo Group R82EC1100DQ50J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.51%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.604 mm
6.604 mm
6.604 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Capacitor, Polyester Film, 0.001 uF, 100 VDC/63 VAC, +/- 5, Radial Leaded, -55 C
Cap Film 0.001uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.001uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Cap Film 0.001uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Avnet Japan
Cap Film 0.001uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
R82 Radial Film Capacitor 0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm ±5% 1000pF 100V
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 1nF, 63VAC, 100VDC, 5%
Cap 0.001Uf 100Vdc/63Vac Plye 5% 7.2 X 2.5 X 6.5Mm Rdl 5Mm Rohs Compliant: Yes
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 1000 pF;Tol 5%;Vol-Rtg 100 VDC;Radial