Yageo Group R76QR3220SE30K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, -200+/-100Ppm/Cel Tc, 0.22Uf, Through
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
Newark
Farnell
LKR
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.81%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,919
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR76QW3220SE30K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.22UF 330VAC 10%, RADIAL
Epcos B32653 220nF Polypropylene Film Cap 1250V dc; 500V ac +/-10%; Through Hole
Epcos B32653 220nF Polypropylene Film Cap 1000V dc; 250V ac +/-10%; Through Hole
Yageo GroupR474N32205001K
Yageo GroupR71QR32204000K
描述
Radial FILM CAPACITOR R76 600V 0.22muF ±10% 1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm
CAP, FILM, DOUBLE PP, 0.22UF, 1KVDC, TH ROHS COMPLIANT: YES
Cap Film 0.22uF 1000V PP 10% (32 X 13 X 22mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.014 Ohm 110C Bulk