Yageo Group R76QF14704030J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
Newark
element14 APAC
TME
LKR
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
相关零件
Yageo GroupR73QI14704030J
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR75QD1470Z330J
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECW-H12472JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5% (13 X 5 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 0.135 Ohm 110C Automotive Bulk
CAP FILM 4700PF 5% 1KVDC RADIAL
CAP, 4700PF, 1 KV, 5%, PP, RADIAL
76QF14704030J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
4700 P 1000V |Kemet R76QF14704030J
CAP, 4700PF, 1 KV, 5%, PP, RADIAL; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 1kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R76 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Te