Yageo Group R75MR42204040J
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet38 页2 年前
Datasheet26 页11 年前
Datasheet1 页2 年前
Datasheet1 页8 年前
Datasheet1 页9 年前
Datasheet1 页10 年前
Farnell
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.48%
备用零件
Price @ 1000
Stock
43,244
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
25.0952 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECW-FD2W225JB
Cap Film 2.2uF 450V PP 5% (17.5 X 11.1 X 19.3mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
PanasonicECW-F2W225JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W225J
Yageo GroupR71VN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71MN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
描述
R75 2.2UF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 220 V AC, 400 V DC +/-5%
Cap Film 2.2uF 400V PP 5%( 32 X 13 X 25mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0072 Ohm 105C Tray
Radial Film Capacitor, 2.2uF, 200VAC, 400VDC, 5%
FILM CAPACITOR, POLYPROPYLENE, 4
Film Capacitors 400V 2.2uF 5% LS=27.5mm
2.2¦ÌF ¡À5% 27.5mm 400V 220V 7.2m¦¸ 32mm*13mm*25.1mm