Yageo Group R75MI3100AA30J
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet38 页2 年前
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.30%
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,303
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
11.0998 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicECW-FD2W104JQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W104JB
PanasonicECW-FD2W104J4
描述
Power Film Capacitor, 0.1 uF, 220 V, 400 V, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film 0.1uF 400V PP 5% (18 X 5 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.0159 Ohm 105C Automotive Bulk
FILM CAPACITOR, POLYPROPYLENE, 4
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Film Capacitors 400V 0.1 uF 105C 5% 2 Pin LS=15
Radial R75 220V 0.1muF ±5% 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
100nF ¡À5% 15mm 400V 220V 18mm*5mm*11.1mm
CAP, 0.1UF, 400V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R75 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)