Yageo Group R75LI31004000K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7124
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet1 页2 年前
Datasheet1 页5 年前
Datasheet1 页1 年前
Datasheet1 页1 年前
Master Electronics
Newark
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.80
Introduction Date2012-07-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 months ago)
LTB Date2023-06-03
LTD Date2023-11-30
相关零件
Yageo GroupR463I310050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECWFE2J104K
Cap Film 0.1uF 630V PP 10%( 17.5 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Ammo
Yageo GroupR71PI31004030K
Yageo GroupR46KF310000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECWFE2W104K
Cap Film 0.1uF 450V PP 10%( 13 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.1uF 560V PP 10% (18 X 6 X 12mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Bulk
CAP FILM 0.1UF 10% 560VDC RADIAL
Film Capacitors 560V 0.1 uF 105C 10% 2 Pin LS=15
Capacitor, Radial, 100nF, 250VAC, 560VDC, 10%
Radial R75L 250V 0.1muF ±10% 0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
GENERAL PURPOSE FILM CAPACITORS;
100nF ¡À10% 15mm 560V 250V 18mm*6mm*12.1mm
Capacitor, Film, Pp, 0.1Uf, 250V, Rad; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):250V; Voltage(Dc):560V; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Kemet R75LI31004000K