Yageo Group R75GI3220AA00J
Film Capacitor, Polypropylene, 160V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet38 页2 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.72%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,191
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J224J
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18.2 X 7.1 X 12.3mm) Radial 15mm 105C Bulk
Yageo GroupPHE426HB6220JR06
Yageo GroupPHE426HA6220JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.22uF, 5124
Yageo GroupR75MI3220DQ30J
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR R75 90V 0.22muF ±5% 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
Cap Film 0.22uF 160V PP 5%( 18 X 5 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.0109 Ohm 105C Automotive Bag
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC RADIAL
220nF ¡À5% , 15mm 160V 90V 18mm*5mm*11mm
R75GI3220AA00J, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,22 U 160V |Kemet R75GI3220AA00J
CAP, 0.22UF, 160V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 160V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R75 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Ter