Yageo Group R60IF3100506AK
Cap Film 0.1uF 250V PET 10%( 13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet26 页2 年前
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.03%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,736
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
9.0932 mm
9.0932 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2104KB
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.9 X 5.9 X 9mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.1uF 250V PET 10%( 13 X 4 X 7mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Wound 7.5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR60II31005030K
Cap Film 0.1uF 250V PET 10%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Bag Automotive AEC-Q200
Yageo GroupR82IC3100Z355K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR R60 160V 0.1muF ±10% 0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
CAP, 0.1UF, 250V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Termina