Yageo Group R474N31005001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页2 年前
3 个月趋势:
-33.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
62,415
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height - Seated (Max)
16.1036 mm
16.1036 mm
16.1036 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 5124
Yageo GroupR49AI31000001K
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR474I31005001K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7143
Cap Film Suppression X1 0.1uF 760VDC/330VAC PP 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 110C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Radial FILM CAPACITOR R47 440V 0.1muF 卤10% 1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 110°C Bulk
Avnet Japan
Cap Film Suppression X2 0.1uF 1000VDC/440VAC PP 10%( 26.5 X 7 X 16mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bag
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 85 °C Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 22.5 mm Capacitance: 100 nF Leg length: 25 mm Rated voltage: 440 VAC
FILM CAP, 0.1UF, CLASS X2, 440V, RADIAL; Dielectric Type:Metallized PP; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes
CAP, 0.1µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Suppression Class: X2; Product Range: R47 X2 Series; Voltage Rating X: 440V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectr; Available until stocks are exhausted Alternative available