Yageo Group R46KN3470JPN0M
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页20 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.51%
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,537
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
Tolerance
20 %
20 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
16.1036 mm
19.1008 mm
供应链
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR463I347000N0M
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463I347050N0M
Yageo GroupR71PI34704030M
Radial FILM CAPACITOR R71 275V 0.47muF ±20% 0.709Lx0.394W 18.00mmx10.00mm
Epcos B32922 470nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, POLYPROPYLENE FILM, CAP 0.47 UF, TOL 20%, 305 VAC, RADIAL, MKP X2
描述
Cap Film Suppression X2 0.47uF 275VAC PP 20% (26.5 X 7 X 16mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bulk
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 275V 470nF 20%
CAP MET FILM 0.47UF 275VAC +/-20% MKP PP RADIAL
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD
470nF ¡À20% 22.5mm 560V 275V 26.5mm*7mm*16.1mm
R46KN3470JPN0M, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,47 U 275V |Kemet R46KN3470JPN0M