Yageo Group R46KN347050N0K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Datasheet9 页17 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.67%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.1036 mm
16.1036 mm
供应链
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Epcos B32922 470nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
CAPACITOR, POLYPROPYLENE FILM, CAP 0.47 UF, TOL 20%, 305 VAC, RADIAL, MKP X2
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI347000N0M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.47uF 560V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 110°C Loose in Box
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR R46 250V 0.47muF ±10% 1.043Lx0.276W 26.50mmx7.00mm
Cap Film Suppression X2 0.47uF 560VDC/275VAC PP 10%( 26.5 X 7 X 16mm) Radial Wound 22.5mm 110C Bag
CAP, 0.47µF, 10%, PP, RADIAL; Capacitance:0.47µF; Suppression Class:X2; Product Range:R46 275V Series; Voltage Rating X:275V; Y:-;