Yageo Group R463I347000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Datasheet9 页17 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+44.47%
Stock
6,862
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cap Film Suppression X2 0.47uF 760VDC/275VAC PP 20% (18 X 11 X 19mm) Radial 15mm 105C Bulk
Yageo GroupR46KI347000N0M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463N347000N0M
Epcos B32922 470nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, POLYPROPYLENE FILM, CAP 0.47 UF, TOL 20%, 305 VAC, RADIAL, MKP X2
描述
R46 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm ±20% 0.47muF 310V
Safety Capacitor, 0.47 uF, 310 VAC, ± 20%, X2, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film Suppression X2 0.47uF 630VDC/310VAC PP 20%( 18 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 110C Bulk
CAP FILM 0.47UF 20% 630VDC RAD
Safety Capacitors 310 VAC 630 VDC 0.47uF 20%
470nF ¡À20% 15mm 630V 310V 18mm*11mm*19.1mm
0,47 U 300V |Kemet R463I347000M1M