Yageo Group PHE450HA6100JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.09%
备用零件
Price @ 1000
Stock
64,077
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupR79IC3100Z340J
Cap Film 0.1uF 250V PP 5%( 7.2 X 6 X 11mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Bulk
Yageo GroupR79IC3100AA40J
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F2104JAQ
PanasonicECWF2104JAB
描述
Cap Film 0.1uF 250V PP 5% (13 X 6 X 12mm) Radial Wound 10mm 105C Bulk
Radial FILM CAPACITOR PHE450 180V 0.1muF ±5% 0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
CAP, 0.1UF, 250V, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: PHE450 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Te
FILM CAP, 0.1UF, 250V, RADIAL; Dielectric Type:Double Metallized PP; Capacitor Case / Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(AC):180V; Voltage(DC):250V; Capacitor Mounting:Through Hole RoHS Compliant: Yes