Yageo Group F863FL225K310Z
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页1 年前
Upverter
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.66%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,009
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
PP
PP
Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2017-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
F863 Radial Film Capacitor 1.260Lx0.512W 32.00mmx13.00mm ±10% 2.2muF 310V
Cap Film Suppression X2 2.2uF 630VDC/310VAC PP 10% (32 X 13 X 25mm) Radial Wound 27.5mm 110C Automotive Pizza
Cap Film 2.2uF PP 10% Radial 27.5mm 110°C Pizza Pack