Yageo Group F862BK104K310ALR0L
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 100nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Newark
element14 APAC
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+156%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,165
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
10 %
Termination
Radial
Height - Seated (Max)
13.4874 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Cap Film Suppression X1 0.1uF 760VDC/330VAC PP 10% (18 X 7 X 12.5mm) Radial 15mm 110C Automotive Bulk
Yageo GroupR46KI310000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W104KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI310050M1K
Yageo GroupR46KF310050P0K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film Suppression X2 0.1uF 310VAC PP 10% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
CAPACITOR, POLYPRO METALLIZED,0.1 UF,10%,310 VAC, RADIAL,7.5X13.5X18 MM, CLASS X2
Suppression Cap, 0.1Uf, 310V, Class X2; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Kemet F862BK104K310ALR0L