Yageo Group F461BS105J250R
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.25%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,922
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Radial
PC Pins
Height - Seated (Max)
12.0904 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
描述
Cap Film 1uF 250V PP 5%( 18 X 10 X 16mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 105C Ammo
Capacitor Film 1uF 250V PP 5% Molded 15mm 105°C Ammo Pack
GENERAL PURPOSE FILM CAPACITORS;
1¦ÌF ¡À5% 15mm 250V 160V 18mm*10mm*16mm
1.00Uf 250V |Kemet F461BS105J250R