Yageo Group F450KG472J630C
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
17
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
8.001 mm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicECW-HA3C472J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupPHE426PA4470JR05
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200Ppm/Cel Tc, 0.0047Uf, Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR76UI1470SE40J
PanasonicECW-H16472JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, -200ppm/Cel TC, 0.0047uF, 2818
Cap Film 0.0047uF 250V PP 5% (13 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Bulk
描述
Cap Film 0.0047uF 630V PP 5%( 10 X 4 X 8mm) Radial Wound 7.5mm 105C Bulk
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL
F450KG472J630C, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
4N7F63 5%v |Kemet F450KG472J630C