Yageo Group ESY477M016AG8AA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ESY 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Datasheet64 页19 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,947
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
56 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
750 mA
687.5 mA
687.5 mA
Height - Seated (Max)
18.0086 mm
17.4752 mm
17.4752 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFR1C471
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 16V 470muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFM1C471L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF