Yageo Group ESY107M050AG3AA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ESY 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页2 年前
Datasheet64 页19 年前
Upverter
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
59,384
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
74 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
511 mA
200 mA
200 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-FC1J101
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFC1H101