Yageo Group ESH107M063AH1AA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ESH 63V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Datasheet64 页19 年前
element14 APAC
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+83.31%
备用零件
Price @ 1000
Stock
57,044
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
260 mA
240 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
13.4874 mm
13.462 mm
13.462 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXUVR1H101MPD
Capacitor Aluminum 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 260mA 2000h 85C Bulk
KYOCERA AVXUVR1H101MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA1JHG101
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConESMG500ELL101MHB5D
SMG Series 50 V 100 uF Ø8x11.5mm LS=3.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1JHG101B
Cap Aluminum 100uF 63V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 215mA 2000h 105°C Ammo Pack
描述
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 100 UF, TOL 20%,VOL-RTG 63 VDC, RADIAL,10X12 MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 12mm) Radial 5mm 260mA 2000h 105C Bulk
CAP, 100µF, 63V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: ESH Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 10mm; Lead Spacing: 5mm; Height: 12mm; Operating Temperature M