Yageo Group ELH109M035AR4AA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (25 X 40mm) 10mm 3500mA 2000 hr 85°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet24 页2 年前
Datasheet33 页19 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
10 mF
10 mF
10 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
46 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.5 A
3.65 A
3.65 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2012-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Yageo GroupELG109M025AR3AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000Uf,
Yageo GroupELG109M035AR5AA
Cap Aluminum 10000uF 35V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 2850mA 2000h 105°C Bulk
Yageo GroupELH109M016AQ2AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConESMH250VSN103MQ30T
United Chemi-ConEKMH250VSN103MP40T
United Chemi-ConESMH250VSN103MP40T
描述
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP TH