Yageo Group EEV337M010A9MAA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 3333
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页2 年前
TME
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
420 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
10.2108 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Cap Aluminum Lytic 330uF 10V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105C T/R