Yageo Group EDK476M004A9BAA
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EDK 4V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Farnell
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,314
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
34 mA
34 mA
Height - Seated (Max)
5.6388 mm
5.4102 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
PanasonicEEE-HB0G470R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 4V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEV-HB0G470R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 1717
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 4V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
47uF 4V 36mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cornell DubilierAVE476M04B12T-F
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 4V 85C Case 4 x 5.3
PanasonicEEE-0JA470WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 4V 20%( 4 X 5.4mm) SMD 34mA 2000h 85C T/R
CAP, 47UF, 4V, ALU ELEC, SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:47µF; Voltage Rating:4V; ESR:-; Product Range:EDK Series; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Ripple Current AC:34mA; Diameter:4mm; Height:5.4mm; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)