Yageo Group EDK475M035A9BAA
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EDK 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
22 mA
22 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
5.6388 mm
5.4102 mm
5.4102 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicEEEHB1E4R7R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE1VA4R7SR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE1EA4R7SR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Cornell DubilierAVS475M35B12T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVS 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUWX1E4R7MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
4.7uF 35V 18mA@120Hz 卤20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
描述
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20% (4 X 5.4mm) SMD 22mA 2000h 85C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 1717
Cap Aluminum 4.7uF 35V 20% (4 X 5.4mm) SMD 22mA 2000 hr 85°C T/R
Avnet Japan
CAP, ALU ELEC, 4.7UF, 35V, 0.022A, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:4.7µF; Voltage(DC):35V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:EDK Series; Product Diameter:4mm RoHS Compliant: Yes