Yageo Group C927U222MYWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Newark
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Stock
35,447
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
相关零件
描述
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 400VAC/250VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo
2.2NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
CAP, 2200PF, 400VAC, 20%, Y5U; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin