Yageo Group C921U152MZWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Newark
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
Stock
29,500
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-20
相关零件
1.5nF 300 V ac Ceramic Single Layer Capacitor; Y5U Dielectric C900 Series
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 1500 pF, 20%, Y5U, 400 VAC, Radial Leaded
Ceramic Suppression Capacitor, 1500 pF, ± 20%, X1 / Y2, 250 Vac, 250 Vac, Radial Leaded
描述
Ceramic Disc Capacitors 300volts 1500pF 20% Y5U
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 1500 Pf, 20%, Y5U, 400 Vac, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Kemet C921U152MZWDBA7317
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
SUPPRESSION CAP, 1500PF, X1/Y2, RADIAL;
Safety Capacitors 440/300V 1500pF Y5U 20% LS=10mm
Safety Standard Recognized 900 Series Radial Disc Encapsulated AC Type X1 440 VAC/Y2 300 VAC Industrial Grade
1.5nF ¡À20% Y5U(E) 440V(AC) 11mm*5mm*5mm