Yageo Group C921U152MYWDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Newark
Master Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
Y5U
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
9 mm
9 mm
9 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-20
相关零件
1.5nF 300 V ac Ceramic Single Layer Capacitor; Y5U Dielectric C900 Series
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 1500 pF, 20%, Y5U, 400 VAC, Radial Leaded
Ceramic Suppression Capacitor, 1500 pF, ± 20%, X1 / Y2, 250 Vac, 250 Vac, Radial Leaded
描述
1.5NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
C921U152MYWDBA7317, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
1500Pfv |Kemet C921U152MYWDBA7317
CAP, 1500PF, 400VAC, 20%, Y5U; Capacitance: 1500pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Voltage Rating Y: 250V; Operating Temperature Min: -40°C; Operatin