Yageo Group C907U102MZWDBA7317
Ceramic Disc & Plate Capacitor, 900 Series, 1000 pF, 20%, Y5U, 440 VAC, Radial Leaded
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页3 年前
Master Electronics
Newark
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,863
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
Y5U
Y5U
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
440 V
440 V
440 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2013-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -55/+20% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
描述
1NF 300 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5U DIELECTRIC C900 SERIES
Cap Ceramic Suppression X1/Y2 0.001uF 440VAC/300VAC Y5U 20%( 7 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo