Yageo Group C410C152K1R5TA
410 C 1.5NF Ceramic Multilayer Capacitor, 100 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
3 个月趋势:
+16.12%
Stock
11,572
Capacitance
1.5 nF
1.5 nF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Yageo GroupC315C152K1R5HA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0015uF, Through Hole Mount