Yageo Group C330C105K5R5TA
C330 C 1UF Ceramic Multilayer Capacitor, 50 VDC, +125DEGC, X7R Dielec, +/-10%
数据表和文档
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
9.14 mm
9.14 mm
9.14 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2006-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupC340C105K5R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL / 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
±10% 50V 1uF X7R Plugin,P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
卤10% 50V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 1Uf X7R 10% Ls=5.08Mm
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Avnet Japan
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125C Bag
Rdl,conf,x7R,1Uf,50V,10%,.3X.36,.2Ls,bulk,hazmat Rohs Compliant: Yes
CAP, 1µF, 50V, 10%, X7R; Capacitance:1µF; Voltage Rating:50V; Product Range:Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor