Yageo Group C322C104M5U5TA7301
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF Z5U 20% LS=5.08mm
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Electro Sonic
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-42.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
6.6 mm
6.6 mm
6.6 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.1uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85C T/R
Radial CERAMIC CAPACITOR GoldMax 300Comm Z5U 50V 0.1muF ±20% Z5U
CAP, 0.1UF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: Z5U; Lead Spacing: 5.08mm;